Dzisiaj jest: 25.6.2024, imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma
WYBIERZ JĘZYK

Za zielonymi drzwiami

Autor: Kamila Majewska
Kategoria/cykl: -
Typ okładki: miękka
Stron: 390
Wydawca: Wydawnictwo SZELEST
Rok wydania: 2022
Ocena:
Link do zakupu: https://gdziekupic.to/buybox.html?id=17152&oid=165435303

Kolejny bardzo udany debiut. Autorka nakreśliła ciekawą, nieoczywistą i nieszablonową opowieść, w której rolę grają pozory - mylą bohaterów i ich postrzeganie świata. Płynność narracji sprawia, że opowieść tę czyta się przyjemnie.

Anna jest młodziutką kobietą, jest szefową działu reklamy w dużej firmie. Kiedy umiera szef firmy, kobieta dowiaduje się, że szef - dużo starszy od niej, a jednocześnie przyjaciel Anny, zostawia jej spadek. Dziwne? Co może łączyć szefa z podwładną? Domyślam się, jaka może nasuwać Wam się odpowiedź. I tu jesteście w wielkim błędzie. Jak szef, który mógłby być jej ojcem, jeśli nawet nie dziadkiem, może przyjaźnić się z młodą dziewczyną?


 

Ta bardzo niecodzienna opowieść skłania ku wielu refleksjom. Anna przez swojego zmarłego szefa została postawiona w dosyć niekomfortowej sytuacji, musi podjąć trudną decyzję. Skazana na oceny innych współpracowników, próbuje znaleźć pocieszenie w narzeczonym, oraz w gospodarstwie, które miałaby przejąć w spadku. A, jak się okaże, kryje ono różne tajemnice warte odkrycia.

Autorka postawiła swoją bohaterkę przed dojmującym wyborem. Opowieść ta odzwierciedla dosyć charakterystycznie funkcjonowanie w dużych firmach, obrazuje przewrotność losu, omylność pozorów, ale też rozterki, które przytrafiają się nieoczekiwanie, stawiają nam wiele pytań, wątpliwości. Polecam!


Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Reklama
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.