Dzisiaj jest: 17.7.2024, imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny
WYBIERZ JĘZYK
Literatura

Skradziona kołysanka

Autor: Anna Stryjewska
Kategoria/cykl: -
Typ okładki: miękka
Stron: 368
Wydawca: Szara Godzina
Rok wydania: 2022
Ocena:
Link do zakupu: https://gdziekupic.to/buybox.html?id=17152&oid=158833404
Znam wcześniejsze historie opisane w książkach Anny Stryjewskiej i cieszę się, kiedy czytam po raz kolejny jej nieszablonową opowieść. Bez schematów, zaskakującą, z wyrazistymi sylwetkami bohaterów. Po raz kolejny otrzymujemy opowieść, z którą się płynie, której zdarzenia i poszczególne wątki odczuwa wręcz namacalnie, w której narracja toczy się dwutorową czasoprzestrzenią - przywoływanych wspomnień i współczesnych wydarzeń w życiu głównej bohaterki Barbary. A jesteśmy świadkami wielkiego upadku.
Świat sławy, blichtru, stabilnego finansowo życia przełamuje zdarzenie, które całkowicie załamuje Barbarę - utalentowaną wokalistkę słynnego polskiego zespołu. W tym dawnym życiu Barbara była wielką gwiazdą, żoną wspaniałego, znanego w wielkim światku muzycznym męża. Piękny dom, kochana córeczka. Ten idylliczny obrazek zaczyna nadszarpywać romans i wydarzenie, które doprowadzi Barbarę na skraj nerwowego załamania i bolesnego upadku.
W warstwie kilku lat później Barbara to kobieta pogubiona, próbująca znaleźć właściwą ścieżkę życia. To kobieta usilnie pragnie zapomnieć o przeszłości, ale pewna melodia, którą nuci jedna z dziewczynek uczących się w szkole, w której pracuje Barbara, powraca nadzieja na odzyskanie spokoju w głębi duszy, jednak czy na pewno?
Muszę przyznać, że ta opowieść budzi wiele refleksji. Autorka porusza też ważny temat, pokazuje do czego zdolna jest kobieta w obliczu otaczającej jej niesprawiedliwości. Barbara z czasem pogodziła się z sytuacją, ale nigdy nie straciła nadziei. Chociaż miewa chwile zwątpienia, stacza się na dno moralne, a w pewnym momencie dochodzi do ściany bezradności, ma wokół siebie osobę, która nigdy się od niej nie odwróciła, nie oceniała. Wręcz przeciwnie - dopingowała do zmian.
W tej opowieści dobro zwycięża. Ale długa była do niego droga i wyboista. Polecam, bardzo!

 

Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Reklama
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.